Dobra herbata

Często stoimy przed wyborem kawa czy dobra herbata. Miłośników jednej i drugiej nie brakuje. Jednak, która z nich jest lepsza? I czy w ogóle można rozpatrywać to w tych kategoriach? Zdania są podzielone, a opinii wiele. Zatem zamiast pokazywać co w nich złego, ukażemy zalety obydwu napojów.

Sklep z herbatami

Zarówno kawa i herbata, są zdrowe. Jednak żadna z nich w nadmiernych ilościach – a może jednak? Zdecydowanie tutaj na prowadzenie wysuwają się herbaty zielone. Japończycy bowiem uważają, że picie dużej ilości filiżanek dziennie wydłuża życie. Patrząc na właściwości tej herbaty, nie można mieć wątpliwości, że ma ich wiele i to takich, które cudownie wpływają na nasz organizm i samopoczucie. Dobra herbata zielona nie tylko pobudza, oczyszcza organizm, ale także zawiera witaminy: A, B, C, E, ponadto ma wiele minerałów i mikroelementów. Co cennego zawiera kawa i czy coś w ogóle? Jest ona przede wszystkim bardzo dobrym źródłem witamin B. Zawiera witaminę B3, B5, B2, B1 i niewielkie ilości witaminy B4. A poza tym, co może być dla niektórych szokiem zawiera także magnez. Ten napój, podobnie jak herbata pobudza, ale jednak wypijanie kilkunastu filiżanek kawy dziennie – mogłoby nie być dla nas tak dobre. Najlepiej, więc może postawić na równowagę i wypijać trochę kawy i trochę herbaty. Zdawałoby się jednak, że jeśli chodzi o te drugie mamy większy wybór. Aczkolwiek odwiedzając sklep z herbatami, w których nierzadko można zakupić również kawy, zauważymy, że mamy dosyć szeroki wybór. Na półkach znajdziemy np. różne warianty kaw aromatyzowanych. Jeśli natomiast nie szukamy pobudzenia, a jedynie chcemy rozkoszować się smakiem, doskonałym wyborem będzie herbata rooibos, która nie zawiera teiny.

Kawa vs. herbata

Wybór między kawą i herbatą tak naprawdę zależy od naszych oczekiwań i preferencji, gdyż każda z nich ma swój urok. Najlepsza herbata czy też kawa, to ta, którą my lubimy i cenimy, czy to za smak, czy to za jej zdrowotne właściwości.