Herbata zimowa nie tylko na zimę

Herbata zimowa jest doskonałym wyborem na chłodne miesiące. Nie ma nic lepszego, niż kubek gorącego napoju na dobry początek dnia lub po powrocie do domu. Wiele osób wręcz nie wyobraża sobie zimy bez ulubionego rodzaju zimowej herbaty. Nie znaczy to jednak, że wraz z końcem zimy trzeba się z nią pożegnać. Zimowe herbaty będą nadawać się idealnie również na wiosnę.

Wraz z rozpoczęciem wiosny cały świat budzi się do życia. Dni stają się dłuższe i cieplejsze. Mimo wszystko w naszym klimacie wiosenne miesiące nie rozpieszczają nas zbyt wysoką temperaturą. Dlatego wciąż warto powracać do herbat z nieco bardziej rozgrzewającymi dodatkami. Jakie są najlepsze herbaty i który rodzaj wybrać?

Rozgrzewający imbir

Zdecydowanym faworytem wśród herbat zimowych jest herbata z imbirem. W chłodniejsze dni to świetny ratunek dla zmarzniętych. Imbir, który ma właściwości rozgrzewające, natychmiast pomoże zapomnieć o niskich temperaturach na zewnątrz, które pomimo końca zimy wciąż jeszcze mogą być dużym problemem. Oprócz tego, herbata z imbirem dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu pomaga walczyć z przeziębieniem, które nietrudno złapać wiosną. Wspomaga również układ odpornościowy, dzięki czemu nasz organizm będzie lepiej radził sobie z wirusami.

Własna mieszanka lub gotowy zestaw herbat

Taką lub inny typ zimowej herbaty można kupić odwiedzając sklep z herbatami. Wybór na rynku jest bardzo duży i każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób, które potrzebują większej personalizacji, dobrym wyjściem będzie samodzielne przygotowanie własnego napoju. W tym celu potrzebny będzie dowolny typ herbaty, np. earl grey oraz ulubione dodatki. Mogą to być przyprawy korzenne, takie jak cynamon lub goździki, pomarańcze i cytryny, miód lub jeszcze inne składniki według własnego uznania. Dzięki zastosowaniu własnej receptury herbata będzie dopasowana idealnie do indywidualnych potrzeb.
Dla niezdecydowanych świetnym pomysłem jest zestaw herbat, w którym znajdą się różne zimowe wersje tego napoju. Daje on możliwość wypróbowania wielu wariantów i smaków, spośród których można znaleźć swój ulubiony. Takie zestawy herbat są dostępne w różnych wersjach w wielu sklepach z herbatami.