Zalety picia zielonej herbaty

Zielona herbata

Nie od dziś wiadomo, iż najlepsza herbata to ta zielona, ponieważ zawiera wiele cennych dla zdrowia witamin, minerałów oraz antyoksydantów, które niezwykle korzystnie wpływają na stan zdrowia i wygląd zewnętrzny. Z uwagi na liczne właściwości zdrowotne warto nią zastąpić kawę oraz czarną herbatę, które pomimo dobrego smaku nie wykazują zbyt wielu właściwości. Jakie jednak zalety płyną z picia zielonej herbaty?

Zielona herbata zmniejsza ryzyko nowotworów

Dobra herbata zielona to jedno z lepszych źródeł przeciwutleniaczy, które ochraniają DNA przed niekorzystnym działaniem rakotwórczych substancji. Pomagają one wyeliminować z organizmu wolne rodniki, które przyczyniają się do rozwoju nowotworów. Zarówno chińska herbata zielona, jak i ta japońska zawierają bardzo duże ilości antynowotworowych substancji, przez co zieloną herbatę powinny włączyć do codziennej diety w szczególności osoby, które z genetycznego punktu widzenia narażone są na rozwój chorób nowotworowych.

Redukuje cellulit i wspomaga odchudzanie

Katechiny, polifenole, kofeina oraz galusan epigalokatechiny to substancje, które przyspieszają proces przemiany materii, pomagają zmniejszyć apetyt, a także hamują wchłanianie tłuszczów, przez co w bardzo skuteczny sposób wspomagają proces odchudzania. Oprócz tego pomagają one usunąć z organizmu toksyny, które przyczyniają się do rozwoju cellulitu, zmniejszając tym samym jego widoczność.

Poprawia krążenie

Zielona herbata zapobiega odkładaniu się złogów na ścianach naczyń krwionośnych, ponieważ zwiększa ich przepuszczalność, poprawiając tym samym krążenie. Regularne picie zielonej herbaty pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi, a także zapobiega nadciśnieniu.