Delikatna biała herbata

Odwiedzając sklep z herbatami bardzo często zadajemy sobie pytanie o to, którą herbatę powinniśmy wybrać. Półki sklepowe uginają się bowiem pod ciężarem różnych gatunków herbat. Największą popularnością wciąż cieszy się herbata czarna. Nie brakuje również miłośników herbat zielonych. Jeżeli jednak dotąd biała herbata pozostawała dla nas nieznana, dobrze by było, gdyby to na nią padł nasz wybór.

Za co warto docenić herbatę białą

Biała herbata jest ceniona przede wszystkim ze względu na subtelny, delikatny smak i aromat. Pączki oraz młode listki herbaty białej zbierane są tuż na początku wiosny. Suszy się je bezpośrednio na słońcu, dlatego prawie nie dochodzi do fermentacji. W białej herbacie znajdziemy spore ilości polifenoli, które znacząco poprawiają odporność organizmu. Wpływają one również pozytywnie na wygląd włosów, skóry oraz paznokci. Kolor naparu nie jest biały, na co mogłaby wskazywać nazwa. Nie sposób jednak nie zauważyć, że herbata biała po zaparzeniu ma kolor znacznie jaśniejszy niż inne herbaty świata, zwłaszcza zielona i czarna.

Dobra biała herbata z dodatkami

W sklepach internetowych oraz stacjonarnych znajdziemy niezwykle bogaty wybór herbat białych. Wiele osób ceni sobie ten rodzaj herbaty bez żadnych dodatków. Nie brakuje również i ludzi, którzy z chęcią sięgają po herbaty białe z dodatkami suszonych płatków kwiatów czy owoców. Jeśli cenimy sobie odświeżające aromaty, spodobać nam się może energetyzująca herbata biała z dodatkiem skórki cytrusów. Miłośnicy bardziej swojskich smaków będą zadowoleni z herbaty białej z dodatkiem liofilizowanych malin czy jagód.
Bez względu na to czy wybierzemy herbatę klasyczną czy zdecydujemy się na wersję z dodatkami, pamiętajmy o tym, że dobra herbata to taka, którą parzymy w odpowiedni sposób. Pamiętajmy o tym, aby nie zalewać białej herbaty wrzątkiem. Straci wówczas część właściwości prozdrowotnych. Zalewanie herbaty białej wrzątkiem może także niekorzystnie odbić się na jej smaku, który może stać się gorzki. Warto więc przestrzegać zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu herbaty, którą zdecydowaliśmy się zakupić.